Проєкти
14.11.2023 Ліцей 38 ЛМР Центральна тема 20 Docudays UA — «Образ майбутнього» — це те, що нам варто уявляти і починати втілювати вже зараз. Це розмова про справедливість-невідворотне покарання винних у воєнних злочинах, документування свідчень їхніх жертв і руйнувань. Про те, як давати раду травмам, зберегти та донести до наступних поколінь пам’ять про загиблих на цій війні рідних і друзів. Про відбудову після нашої перемоги. Про те, як по-справжньому модернізувати наші міста та селища. Це розмова про те, як очистити наші води й землі від забруднень і мін, які нам у великій кількості залишають окупанти. Ми говорили про все це під час перегляду фільму «Друге дихання» і в діалозі намагалися сформулювати нову українську мрію. Також мали можливість поспілкуватись із головним героєм фільму — кларнетистом з Чернігова Микитою Гірня та режисером Максимом Лукашовим.
Щиро вдячні у сприянні зустрічі п. Ліні Бабич.
В рамках американсько-українського проєкту Global Classroom 07.11.2023р. у Ліцеї №38 відбулася зустріч із співзасновниками проєкту «Дій для дітей України» (UCAP) Irwin та Karen Redlener та учнями 8-А класу (координатори Борейко Л.І., Бегей І.С.). Проєкт UCAP був заснований у травні 2022 року у звʼязку із переміщенням дітей та сімей внаслідок російського вторгнення в Україну та зосереджується на підтримці освіти та психічного здоров’я дітей -переміщених осіб.
Під час зустрічі говорили про освітній процес в умовах війни, актуальні виклики сьогодення та подальшу співпрацю.
Щиро дякуємо за організацію та змогу співпраці п. Юлії Кардаш.
Далі буде…
Учні 8-А класу Ліцею № 38 ЛМР підготували проєкт «Екологія сьогодення». Учасники наголосили, що навколишнє середовище невпинно змінюється, в тому числі внаслідок діяльності людини. Навіть малі зміни в екосистемі можуть спричинити величезні катастрофи і трагедії – зараз і в майбутньому. Адже збереження природи – це обов’язок кожної людини. Пам’ятаймо про це!
Вітаємо нашу ученицю 11 класу Рачинську Вероніку (вчитель історії Кушнірчук Н.Й.) з успішним виступом на VIII Всеукраїнській конференції учнівської молоді «Державотворчі процеси в Україні: через віки у XXI століття», яка відбулась у місті Черкаси. Тут, у центрі України об’єднались юні громадяни, які активно долучились до вивчення та аналізу процесів державотворення у нашій державі.
Вероніка презентувала дослідження про нашого земляка, героя Крут – Григорія Піпського, який перед розстрілом заспівав «Ще не вмерла України ні слава, ні воля». Минуло століття, а ми і надалі ведемо боротьбу за своє існування і ворог надалі один і той сам - росіяни… Снайпер 163 батальйону 119 окремої бригади ТРО Чернігівської області Мацієвський Олександр Ігорович перед розстрілом проголосив «Слава Україні!» і був убитий московськими катами. Юна дослідниця переконана, що справдились слова Степана Бандери, який сказав: «Настане час, коли один скаже: Слава Україні! І мільйони відповідатимуть: «Героям слава!»
#ліцей38:))🎼🇺🇦🙏❤️Молитва та мова рятують душу людини.
Сьогодні було проведено перший творчий івент «У вільних світла не забрати»
Щиро дякую о.Taras Myrka ,о.Marian Hryner ,учням ,батькам та Оксана Тесля за створений родинний затишок ,чудові голоси ,натхнення ,віру та позитив .
Хороші манери, вихованість допомагають легше долати шум і бути почутими. Навчаючи дітей етикету, ми насправді озброюємо їх інструментами, які допоможуть їм бути почутими, розвиваємо їхню віру у власні можливості й налаштовуємо на майбутні успіхи.
І починаємо ми це вже з першого класу.
Отож, першачки сьогодні мали цікавий проєкт "Етикетимо".
Учні 6-А класу ліцею 38 ЛМР на уроках трудового навчання працювали над проєктом «Оберегова лялька-мотанка». Ляльки-мотанки давні родинні обереги українців. Чудово, що традиції створення та використання ляльок-мотанок збереглися та продовжують відроджуватися. Такий сувенір, виготовлений власними руками, може стати родинним оберегом. Особливо актуальним оберегове значення ляльки-мотанки стало сьогодні, коли виготовлені власними руками обереги передають воїнам збройних сил України. Ці ляльки уособлюють єднання та патріотизм нашої нації.
20.12.2022 Ліцей 38 ЛМР. Захист колективного проєкту на тему: «Новорічна інсталяція – різдвяні будиночки». Керівники - вчителі трудового навчання, інформатики Гринаш О.З. та Дмитришин О.Б., виконували проєкт здобувачі освіти 7-Б класу.
Під час роботи над проєктом, учні створили банк ідей, провели міні-маркетингове дослідження, розробили ескіз виробу на основі вивчених методів проєктування, ознайомилися з ілюстраціями 3D моделей, створили шаблон будиночка засобами табличного процесора Exсel, виконали розрахунок собівартості новорічної інсталяції та графічно відобразили результати у гугл таблицях.
Під час презентації результатів діяльності, учні продемонстрували всі етапи роботи над колективним творчим проєктом. Урок проведено з використанням елементів STEM - освіти, оскільки вдалося поєднати декілька шкільних предметів водночас: трудове навчання, інформатика, математика, екологія, історія. Така робота допомагає розвивати в учнів не лише критичне мислення, але й всі необхідні навички сучасного здобувача освіти.
Група молоді ліцею 38 Львівської міської ради разом із Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Miastku в період з 26.09.2022-03.10.2022 в рамках міжнародного освітнього проєкту з обміну молоді зреалізували спільний проєкт "Розповім тобі історію-спогади старшого покоління".
Разом з польськими учнями ми вивчали історію, говорили про сьогодення та мріяли про майбутнє. Можемо тепер із впевненістю сказати, що жодні кордони не завадять дружбі. До наступних зустрічей